Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach

• OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
    w Marklowicach serdecznie zaprasza na spotkanie Rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2018/2019. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2018 roku
    o godzinie 16.00 w budynku szkoły podstawowej.

• Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Polskie Symbole Narodowe". W konkursie tym wzięły udział dzieci z grupy Mądre Sówki, które otrzymały:

III miejsce - Damian Grzonka

wyróżnienie - Lena Stępień

GRATULUJEMY

• 15 maja do naszego przedszkola zawitali aktorzy ze Studia Teatralnego ,,Skrzat" z Krakowa i zaprezentowali dzieciom spektakl pt.: ,,CZARUJĄCA ŻABA".

To przygodowa bajka dla dzieci, w której czarująca żaba przybywa na dwór królewski. Dzięki swojej życzliwości i czarowi pomaga królewiczowi przezwyciężyć lęki i strach.

- Obrazek 1

• 11 maja odbył się IV ogólnopolski Optymistyczny Maraton "Sprintem do Maratonu", w biegu uczestniczyło całe nasze przedszkole. Każdy, kto ukończył bieg został zwycięzcą i otrzymał medal!

- Obrazek 1  - Obrazek 2

• POKAZ AZOTU

08.05.2018 odbył się pokaz azotu w grupach strszych przez firmę PREWAC z Rogowa. Wykonano wiele doświadczeń np: zamroziliśmy sałatę która się kruszyła, balony, a nawet utworzyliśmy "kabel" z naszych ciał. Ciekawe doświadczenia wywołały wielkie zdziwienie i zachwyt.

POKAZ AZOTU - Obrazek 1  POKAZ AZOTU - Obrazek 2

• 27 kwietnia Misie Elfy i Ekoludki obchodziły Dzień Książki w ramach innowacji pedagogicznej. Podczas spotkania bajkę o książce oraz zasady dbania o książki przeczytała mama Lenki z grupy Ekoludki. Były także zabawy i zgadywanki książkowe.

- Obrazek 1  - Obrazek 2

• W dniu 26.04.2018r dzieci z grupy Mądre Sówki i Motylki odwiedziły Izbę Regionalną w Marklowicach utworzoną przez Towarzystwo Miłośników Marklowic. Zwiedzanie połączone było z czytaniem opowiadania o Marklowicach "Znaki są ważne" E. Winkler. Opowiadanie czytała pani z Towarzystwa Miłośników Marklowic w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

- Obrazek 1   - Obrazek 2

• 24 kwietnia grupy starsze wzięły udział w konkursie wiedzy o Marklowicach. Konkurs odbył się w naszym ogrodzie przedszkolnym i polegał rozkodowaniu planszy o Marklowicach. Jak zwykle przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą o naszym regionie. Brawo!!

• Zespół taneczny z grupy Motylki zdobył II miejsce w konkursie tanecznym "Muzykalne Przedszkolaki" zorganizowanym przez Przedszkole Nr 3 w Radlinie

Rozdanie nagród odbyło się 26 kwietnia 2018r gratulujemy

• 16. 04.2018 nasze zespoły taneczne oraz wokalne wzięły udział w konkursie "Mała Poleczka" w Radlinie. Udało się zdobyć dwa wyróżnienia: Kaja Kolarska z grupy Ekoludki oraz "Roztańczone dzieciaki" z grupy Motylki

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów