Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach

• DZIEŃ DRZEWA

Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła nam zabawa, śpiew i taniec. Dzieci bowiem świetnie bawiły się przy piosenkach o tematyce ekologicznej. Podjęte działania miały na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z całego przedszkola we wspólnej nauce i zabawie.

• Szanowni Rodzice

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie zasad ruchu drogowego na terenie przedszkolnego parkingu. Ustalony ruch drogowy oraz zaprojektowane ciągi komunikacyjne są dostosowane do wymagań bezpieczeństwa. Wszelkie zaburzenia ustalonego porządku mogą stać się zagrożeniem dla naszych dzieci.

•  Ruszaj się z Lionfitness

Drodzy Rodzice!

Dobrze wiecie jak ważnym aspektem życia codziennego jest zdrowe żywienie i regularna aktywność fizyczna. Statystyki biją na alarm: ponad 25% dzieci i ponad 50% dorosłych ma w Polsce nadwagę lub otyłość!!! Nie możemy obok takich danych przechodzić obojętnie. Wiemy jednak, że wprowadzenie odpowiedniej diety i aktywności to trudne do realizacji przedsięwzięcie J

Dlatego nasze Przedszkole dołączyło do projektu „Ruszaj się z Lionfitness”

W ramach programu, eksperci – wykwalifikowani dietetycy i trenerzy, opracowują diety dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz plany treningowe – uwzględniając możliwości danej osoby.

Poniższy filmik w najlepszy sposób obrazuje, czym jest Lionfitness:

Jak dołączyć do projektu?

Aby wziąć udział w projekcie należy skontaktować się z ekspertem Lionfitness i zgłosić chęć przystąpienia do programu. Wszyscy Rodzice dzieci z naszego przedszkola chcący wprowadzić zmiany w swoim trybie życia otrzymają wsparcie ekspertów oraz bezpłatny dostęp do diety i treningu on-line z trenerem na żywo na okres 4 lub 12 tygodni. Szczegóły programów dietetyczno-treningowych dostępne są na stronie www.lionfitness.pl.

Podejmij wyzwanie już dziś!

Zgłoś się po swój bezpłatny pakiet dietetyczno-treningowy. Wyślij maila na adres: ekspertdieta@lionfitness.pl W treści koniecznie napisz do którego przedszkola chodzi twoje dziecko i w jakiej miejscowości się ono znajduje. Gorąco zachęcamy do udziału w programie!

• Nasza placówka otrzymała kolejny raz Certyfikat Zielonej Flagi na okres trzech lat.

Bardzo się cieszymy, że nasze dotychczasowe działania ekologiczne zostały po raz kolejny docenione certyfikatem.

Zielona Flaga  jest tytułem, które nadawane jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco – Schools

Znalezione obrazy dla zapytania zielona flaga Znalezione obrazy dla zapytania zielona flaga

• Alarm próbny

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w naszym przedszkolu 26 września  został przeprowadzony próbny alarm pożarowy. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników przedszkola oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Po alarmie dzieci miały okazję spotkać się ze strażakami co wywołało ogromną radość. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, zaprezentowali swój strażacki wóz. Przedszkolaki miały także okazję spróbować jak leje się wodę ze strażackiego węża.

• W poniedziałek 25.09.2017r nasze przedszkole odwiedzilł pan Policjant, któremu towarzyszyła maskotka śląskiej policji – pies „Sznupek”. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze, a także jak zachować się w trudnych sytuacjach. Dzieci otrzymały kolorowankę Sznupka oraz naklejkę z jego zdjęciem. Na koniec nie mogło zabraknąć wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

•          Społeczność przedszkola serdecznie dziękuje Radzie Rodziców oraz państwu Krystianowi i Jolancie Szczęsny – „Transport Międzynarodowy i krajowy” za ufundowanie tablic do prezentacji dziecięcej twórczości.  Tablice zostaną umieszczone w szatniach, tak aby każdy rodzic mógł zachwycić się  pracą swojego dziecka. Zapraszamy :)

Podobny obraz

• 20 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - to najważniejsze święto wszystkich przedszkolaków, którego nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Każda grupa przygotowała logo swojej grupy, które można podziwiać na naszym hollu.

• INFORMACJA - RODZICE

W wózkowni przedszkola znajduje się pojemnik z ubraniami pozostawionymi przez dzieci.

Prosimy rodziców, aby zapoznali się rzeczami i zabrali do domu.W przyszłym tygodniu 20.09.2017 tj. środa wszystkie pozostałe ubrania zostaną zlikwidowane i trafią do pojemników PCK.